Badania

UWAGA! Jeśli posiadasz niżej wymienione badania (AKTUALNE do 2-3 mc!) być może okaże się, że nie jest konieczne zrobienie dodatkowych badań po konsultacji i takie wyniki będą wystarczające. Dieta może być ułożona na podstawie niepełnej listy badań na Twoją odpowiedzialność, ale nigdy nie współpracujemy bez jakichkolwiek badań medycznych.

Przed rozpoczęciem współpracy nasi podopieczni wysyłają nam wszystkie badania lekarskie i opinie lekarskie, które posiadają. Jednakże w ramach współpracy zlecane są dodatkowe badania na podstawie wywiadu przeprowadzonego na konsultacji (szczególnie w przypadkach, gdy podopieczni przychodzą całkowicie bez badań – zlecamy je na postawie konsultacji, objawów, opisu diety, stylu życia, chorób itp. – więc jeśli nie posiadasz badań – nie martw się).

Najważniejsze badania lekarskie wykonywane przez naszych podopiecznych:

Zrób je przed rozpoczęciem z nami współpracy lub zapisz się na współpracę i zrobisz po konsultacji wszystko w jednym pakiecie (szczególnie jeśli będą potrzebne dodatkowe, niewymienione tutaj). Nie stracisz konsultacji nie robiąc badań przed zapisami.

 1. Morfologia krwi pełna z obrazem odsetkowym oraz pełny profil lipidowy (cholesterol całk., LDL, HDL, trójglicerydy)
 2. Badania moczu
 3. Badania na czczo: glukoza, insulina i kortyzol
 4. Pakiet prób wątrobowych ( ALT, AST, ALP, GGTP, BIL)
 5. Stężenie kwasu moczowego, mocznika i kreatyniny
 6. poziom sodu, potasu
 7. Badania hormonalne:
  1. hormony płciowe: testosteron oraz estradiol i progesteron (wykonane w odpowiednich dniach cyklu menstruacyjnego w przypadku kobiet i zamiast testosteronu całkowitego testosteron wolny)
  2. badania hormonów tarczycy: fT3, fT4 oraz przysadki: TSH
 8. Badania przeciwciał: ANA1 (jeśli masz wskazania)
 9. Badania dodatkowe z krwi:
  1. poziom ferrytyny
  2. poziom witaminy D
  1. stężenie homocysteiny

W przypadku wykonywania badań na własną rękę:

Proszę pamiętać o higienie wykonywania badań medycznych (większość badań robimy na czczo, odstawiamy suplementy, nie zmieniamy drastycznie diety, nie wykonujemy treningu itp.). O higienę wykonywania poszczególnych badań można spytać w punkcie diagnostycznym, punkcie pobierania próbek do badań lub po prostu zapytaj nas.

UWAGA: zalecamy wykonywanie badań w trakcie współpracy z nami czyli po 1 konsultacji, ponieważ może się okazać, że nie są konieczne obszerne badania i wystarczy kilka (lub potrzeba wyników badań kilku niewymienionych wyżej).

UWAGA: Konsultacje nie przepadają bez względu na to czy przyjdziesz z badaniami czy nie. Zawsze prowadzimy jedną konsultację polegającą na obszernym wywiadzie dotyczącym życia, a drugą konsultację przeznaczamy na pełną analizę wyników badań i wskazówki dotyczące zmian.